Piasek budowlany

Piasek wykorzystywany w budownictwie, tzw. piasek budowlany jest surowcem niezbędnym przy produkcji betonów. Wysoka jakość piasku pozyskiwanego bezpośrednio ze złoża sprawia, że doskonale nadaje się on także do sporządzenia zapraw murarskich oraz specjalistycznych robót fachowych.

Piasek to najczęściej występująca skała osadowa. Do celów gospodarczych, w tym budowlanych wydobywany jest metodą odkrywkową w kopalniach zwanych piaskowniami. Często po zakonczeniu procesu eksploatacji piaskownia zostaje zalana wodą tworząc jednocześnie sztuczny akwen, który w Małopolsce i na śląsku nosi nazwę bagru. Dokładnie takie same skutki ma wydobycie żwiru. Akweny, przykładowo w miejscowości Przezchlebie zostają zasypane czasem odpadami z elektrowni.

Firmy świadczące sprzedaż piasku kopanego, budowlanego i kruszyw naturalnych posiadają w swoim posiadaniu auta ciężarowe, które mogą przewieźć jednorazowo od 8 do 18 ton surowca. Dzięki temu klienci mają kompleksową usługę dowozu zakupionego piasku na wskazane miejsce. Cena transportu surowca uzależniona jest od odległości do miejsca dowozu.

Po zakupie wysokiej jakości piasku możemy skupić się na pracach budowlanych, dobudówkach w naszych gospodarstwach domowych / firmach. Dobre surowce to podstawa przy wszelkiego rodzaju budowach. Piasek budowlany odpowiednio przygotowany i wykorzystany gwarantuje stworzenie silnego i niezawodnego betonu mogącego nam służyć przez bardzo długie lata.

Be Sociable, Share!
Posted in Sprzedaż piasku and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*