Piasek – rodzaje i przeznaczenie

Piasek należy do tych surowców, które spełniają bardzo wiele funkcji przydatnych zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu.

Codziennie możemy spotkać się z dużą ilością rodzajów piasku, ich wykorzystanie jest bardzo zróżnicowane, tym bardziej, że ludzie doszli do momentu, kiedy zaczęli modyfikować piasek, tak aby spełniał różne funkcje.

Przykładowo jednym z bardziej interesujących rodzajów tego surowca jest piasek kwarcowy. Omawiany piasek na ogół jest wykorzystywany jako ściółka w akwariach i terrariach. Łączy się go ciekawym spoiwem.

Kolejnym rodzajem piasku jest piasek suszony, który często jest wykorzystywany do do wypełniania sztucznej trawy (m.in. sprawdza się na boiskach piłkarskich) oraz do powstania wszelakich rodzajów podbudowy.

Z pewnością dla wielu z nas interesującym rodzajem piasku może być piasek płukany. Jego nazwa sama w sobie wskazuje, że można go używać w procesach płukania. Jako, że zawiera on również sporo krzemionki jest również doskonałym materiałem budowlanym – przykładowo dzięki zastosowaniu piasku płukanego możemy stworzyć bardzo wysokiej jakości beton. Piasek płukany jest również wykorzystywany przy tworzeniu zapraw murarskich. Szerokie zastosowanie omawianego surowca sprawia, że popyt na niego jest bardzo duży.

W Polsce działa i dobrze rozwija się wiele kopalni oraz przedsiębiorstwa, których domeną jest dystrybucja i sprzedaż piasku płukanego oraz innych. Ceny zależą od dokładnego rodzaju piasku oraz jego jakości – z reguły nie są one poza zasięgiem portfela przeciętnego “Jana Kowalskiego”. Dzięki temu na zakup piasku do swoich potrzeb mogą sobie pozwolić nie tylko zamożni klienci potrzebujący wykorzystać omawiany surowiec.

Be Sociable, Share!
Posted in Sprzedaż piasku and tagged , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*