sprzedaż piasku

Piasek – zastosowanie w przemyśle. | Wrocław – transport, sprzedaż piasku.

Piasek to luźna skała osadowa, mająca bardzo wiele zastosowań w przemyśle. Wiele firm oferuje transport i sprzedaż piasku. Wrocław jest tego świetnym przykładem.

Piasek jest tak powszechnym surowcem, że nie wiele osób zdaje sobie sprawę jak ważny jest on dla gospodarki i przemysłu. Jego szeroka gama zastosowań sprawia, że firmy zajmujące się transportem i sprzedażą kruszywa zazwyczaj mają sporo zamówień. Wyjątkiem może być okres zimowy, kiedy to firmy budowlane zazwyczaj pracują mniej, mimo wszystko zimą piasek jest używany np. do posypywania chodników.

Głównym odbiorcą kruszywa jest branża budowlana. Piasek jest tam wykorzystywany do różnego rodzaju zapraw i betonów. Bez względu na to jaka jest cena kruszywa, na budowie zawsze jest na nie popyt.  We Wrocławiu, gdzie obecnie bardzo dużo się inwestuje powstaje bardzo dużo nowych budynków, zatem zapotrzebowanie np. na tani piasek murarski jest ogromne.

Oprócz tego piasek kwarcowy jest wykorzystywany w przemyśle szklarskim i ceramicznym.
Szkło wytwarza się z piasku kwarcowego wzbogaconego dodatkami, zwykle węglanem sodu, tlenkiem boru i ołowiu oraz specjalnymi pigmentami.

Nasza firma: Sprzedaż piasku – Wrocław otrzymuje zamówienia głównie od firm budowlanych. Najczęściej zamawiany jest piasek murarski, kopany i rzeczny. Cena kruszywa jest u nas bardzo korzystna, według wielu przedsiębiorców oferujemy ten surowiec najtaniej we Wrocławiu.

Oprócz firm budowlanych piasek zamawia także wiele innych firm, osób prywatnych, czy instytucji publicznych. Jest on potrzebny np. do nawierzchni sztucznych boisk piłkarskich, albo placów zabaw.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: sprzedaż piasku.